تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
قیمت لوله
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید دریل مگنت
Barabas Ropa de hombre
دفتر مهاجرتی
ای توپی پوزیشنر روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
جناب

جناب
آرشیو مطالب جدید دانلود رایگان علمی آموزشی مقاله تحقیق
وبلاگدهی رایگان
آمارگیر
تعداد آنلاین : 1
بازدید امروز : 10
بازدید دیروز : 2
هفته گذشته : 12
ماه گذشته : 44
سال گذشته : 583
بازدید کل : 2056
کل مطالب : 15
نظرات : 1

تابحال نام پروژه ایتر را شنیده اید؟ همجوشی یا گداخت هسته ای چطور؟ نیروگاه ایتر دقیقا قرار است برق نیمی از فرانسه را با همین همجوشی هسته ای تولید کند. برای اطلاعات بیشتر ادامه این مطلب را از دست ندهید.(منبع مقاله : سایت نیوتکس)

ITER (به زبان لاتین "The Way") یکی از بلند پروازانه ترین پروژه های انرژی در جهان امروز است.

 

در جنوب فرانسه ، 35 کشور * در حال ساخت بزرگترین توکاماک جهان هستند. می دانید توکامک چیست؟ یک دستگاه همجوشی مغناطیسی که برای اثبات امکان همجوشی به عنوان یک منبع انرژی در مقیاس بزرگ و فاقد کربن بر اساس همان اصلی ساخته شده است که قدرت ما را تأمین می کند. مثل خورشید و ستارگان.

 

کارزار آزمایشی انجام شده در ITER برای پیشرفت علوم همجوشی و آماده سازی مسیر نیروگاههای همجوشی فردا بسیار مهم است.

 

ITER اولین دستگاه همجوشی است که انرژی خالص تولید می کند. ITER اولین دستگاه همجوشی خواهد بود که همجوشی را برای مدت زمان طولانی حفظ می کند. و ITER اولین دستگاه همجوشی برای آزمایش فن آوری های یکپارچه ، مواد و رژیم های فیزیکی لازم برای تولید تجاری برق مبتنی بر همجوشی خواهد بود.

 

هزاران مهندس و دانشمند از زمان آغاز ایده ایجاد یک آزمایش مشترک بین المللی در همجوشی در سال 1985 هزاران مهندس و دانشمند همکاری کرده اند. اعضای ITER - چین ، اتحادیه اروپا ، هند ، ژاپن ، کره ، روسیه و ایالات متحده - اکنون درگیر همکاری 35 ساله برای ساخت و بهره برداری از دستگاه آزمایشگاهی ITER هستند و با هم همجوشی را به نقطه ای می رسانند که بتوان یک راکتور همجوشی نمایشی را طراحی کرد.

 

ما از شما دعوت می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ITER ، همکاری بین المللی ITER و پروژه ساخت مقیاس بزرگ که در Saint Paul-lez-Durance ، جنوب فرانسه در حال انجام است ، در وب سایت ITER کاوش کنید.

 

* بروزرسانی 31 ژانویه 2020: پادشاهی متحده به طور رسمی از اتحادیه اروپا و اوراتوم خارج شده است اما ابراز علاقه شدید برای ادامه مشارکت در پروژه ITER کرده است. شرایط این رابطه جدید در طول دوره انتقال مورد مذاکره قرار خواهد گرفت. تا زمانی که ترتیب جدیدی حاصل نشود ، شورای ITER توافق کرده است که قراردادهای موجود ، هم با پرسنل و هم با تأمین کنندگان ، احترام گذاشته می شود.

ITER چه کاری انجام خواهد داد؟

(برای دیدن نسخه بزرگتر کلیک کنید...)

مقدار انرژی همجوشی که توکاماک قادر به تولید است ، نتیجه مستقیم تعداد واکنشهای همجوشی در هسته آن است. دانشمندان می دانند که هرچه رگ بزرگتر باشد ، حجم پلاسما بیشتر می شود ... و بنابراین پتانسیل انرژی همجوشی بیشتر است.

 

با ده برابر حجم پلاسما از بزرگترین دستگاه امروزه ، ITER Tokamak ابزاری تجربی منحصر به فرد خواهد بود که قادر به پلاسما های طولانی تر و محصور شدن بهتر است. دستگاه به طور خاص برای موارد زیر طراحی شده است:

 

1) 500 مگاوات قدرت همجوشی تولید کنید

رکورد جهانی قدرت همجوشی در اختیار توکاماک اروپایی JET است. در سال 1997 ، JET 16 مگاوات انرژی همجوشی از کل قدرت گرمایش ورودی 24 مگاوات تولید کرد (Q = 0.67). ITER برای تولید بازدهی ده برابر انرژی (Q = 10) یا 500 مگاوات انرژی همجوشی از 50 مگاوات قدرت گرمایش ورودی طراحی شده است. ITER انرژی تولید شده خود را به عنوان الکتریسیته جذب نخواهد کرد ، اما - به عنوان اولین آزمایش های همجوشی در تاریخ برای تولید سود خالص انرژی - راه را برای دستگاهی که می تواند آماده کند.

 

2) عملکرد یکپارچه فناوری های یک نیروگاه همجوشی را نشان دهید

ITER شکاف بین دستگاههای همجوشی آزمایشی مقیاس کوچکتر امروز و نیروگاههای همجوشی نمایشی آینده را پر خواهد کرد. دانشمندان می توانند پلاسما را تحت شرایطی مشابه آنچه در نیروگاه آینده انتظار می رود و فن آوری های آزمایش مانند گرمایش ، کنترل ، تشخیص ، برودتی و نگهداری از راه دور را مورد بررسی قرار دهند.

 

3) به یک پلاسمای دوتریوم-تریتیوم برسید که در آن واکنش از طریق گرم شدن داخلی پایدار باشد

امروزه تحقیقات همجوشی در آستانه کشف یک "پلاسمای سوزان" است - کسی که در آن گرمای حاصل از واکنش همجوشی به اندازه کافی در داخل پلاسما محدود شود تا واکنش برای مدت طولانی ادامه یابد. دانشمندان اطمینان دارند که پلاسمای موجود در ITER نه تنها انرژی همجوشی بیشتری تولید می کند بلکه برای مدت زمان طولانی پایدار باقی می ماند.

 

4) آزمایش تریتیوم آزمایش کنید

یکی از ماموریت های مراحل بعدی عملیات ITER نشان دادن امکان تولید تریتیوم در ظرف خلا است. تأمین جهانی تریتیوم (برای سوخت رسانی به واکنش همجوشی با دوتریم استفاده می شود) برای تأمین نیاز نیروگاه های آینده کافی نیست. ITER فرصتی منحصر به فرد برای آزمایش ساختن پتوهای تولید تریتیوم در کشتی در یک محیط واقعی همجوشی فراهم می کند.

 

5) مشخصات ایمنی دستگاه همجوشی را نشان دهید

ITER هنگامی که در سال 2012 ، سازمان ITER بر اساس بررسی دقیق و بی طرفانه پرونده های ایمنی خود ، به عنوان اپراتور هسته ای در فرانسه مجوز گرفت ، به یک نقطه عطف مهم در تاریخ همجوشی دست یافت. یکی از اهداف اولیه عملیات ITER نشان دادن کنترل پلاسما و واکنشهای همجوشی با عواقب ناچیز برای محیط زیست است.

 

همجوشی چیست؟

همجوشی منبع انرژی خورشید و ستارگان است. در گرما و گرانش فوق العاده هسته این اجرام ستاره ای ، هسته های هیدروژن برخورد می کنند و به اتم های هلیوم سنگین تر تبدیل می شوند.

و مقدار زیادی انرژی را در این فرآیند آزاد می کند.

 

علوم همجوشی قرن بیستم ، موثرترین واکنش همجوشی را در محیط آزمایشگاه ، واکنش بین دو ایزوتوپ هیدروژن ، دوتریم (D) و تریتیوم (T) تشخیص داد. واکنش همجوشی DT بیشترین میزان انرژی را در "کمترین" دما تولید می کند.

 

برای دستیابی به همجوشی در آزمایشگاه باید سه شرط وجود داشته باشد: دمای بسیار بالا (به ترتیب 150،000،000،000 درجه سانتیگراد). تراکم ذرات کافی پلاسما (برای افزایش احتمال وقوع برخوردها) ؛ و زمان حبس کافی (برای نگه داشتن پلاسما که تمایل به گسترش دارد ، در یک حجم مشخص).

 

در دماهای شدید ، الکترونها از هسته جدا می شوند و یک گاز به یک پلاسما تبدیل می شود - که اغلب به عنوان حالت چهارم ماده شناخته می شود. پلاسمای همجوشی محیطی را فراهم می کند که عناصر نوری بتوانند ذوب شوند و انرژی تولید کنند.

 

در دستگاه توکامک ، از میدان های مغناطیسی قدرتمندی برای محدود کردن و کنترل پلاسما استفاده می شود.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد همجوشی و پلاسما به بخش Science مراجعه کنید.

توکامک چیست؟

تجسم با مجوز از Jamison Daniel ، Oak Ridge Leadership Computing Facility (برای مشاهده نسخه بزرگتر کلیک کنید ...)

تجسم با مجوز از Jamison Daniel ، Oak Ridge Leadership Computing Facility

امروزه نیروگاه ها به سوخت های فسیلی ، شکافت هسته ای یا منابع تجدیدپذیر مانند باد یا آب متکی هستند. منبع انرژی هرچه باشد ، نیروگاه ها با تبدیل نیروی مکانیکی مانند چرخش توربین به برق ، برق تولید می کنند. در یک ایستگاه بخار با زغال سنگ ، احتراق ذغال سنگ آب را به بخار تبدیل می کند و بخار به نوبه خود ژنراتورهای توربین را به سمت تولید برق سوق می دهد.

 

توکامک یک ماشین آزمایشی است که برای مهار انرژی همجوشی طراحی شده است. در داخل توکاماک ، انرژی تولید شده از طریق همجوشی اتم ها به صورت گرما در دیواره های ظرف جذب می شود. درست مانند یک نیروگاه معمولی ، یک نیروگاه همجوشی از این گرما برای تولید بخار و سپس برق از طریق توربین ها و ژنراتورها استفاده خواهد کرد.

 

قلب توکاماک محفظه خلاuum آن به شکل دونات است. در داخل ، تحت تأثیر گرما و فشار شدید ، سوخت هیدروژن گازی به یک پلاسما تبدیل می شود - همان محیطی که می توان اتم های هیدروژن را در آن ذوب کرده و انرژی تولید کرد. (می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این حالت خاص ماده را در اینجا بخوانید.) ذرات باردار پلاسما را می توان توسط سیم پیچ های مغناطیسی عظیمی که در اطراف رگ قرار گرفته اند ، شکل داده و کنترل کرد. فیزیکدانان از این خاصیت مهم برای محدود کردن پلاسمای داغ به دور از دیواره عروق استفاده می کنند. اصطلاح "توکاماک" از اختصار روسی به معنای "محفظه توروئیدال با سیم پیچ مغناطیسی" به ما می رسد.

 

توكاماك كه براي اولين بار توسط تحقيقات شوروي در اواخر دهه 1960 توسعه يافت ، در سراسر جهان به عنوان نويدبخش ترين پيكره دستگاه همجويي مغناطيسي پذيرفته شد. ITER بزرگترین توکاماک جهان خواهد بود - دو برابر اندازه بزرگترین دستگاهی که در حال حاضر در حال کار است و ده برابر حجم محفظه پلاسما است.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد توکاماک و اجزای آن به بخش ماشین مراجعه کنید.

 

چه کسی شرکت می کند؟

(برای دیدن نسخه بزرگتر کلیک کنید...)

پروژه ITER همکاری جهانی 35 کشور است.

 

اعضای ITER چین ، اتحادیه اروپا ، هند ، ژاپن ، کره ، روسیه و ایالات متحده منابع مشترکی را برای تسخیر یکی از بزرگترین مرزهای علم - تولید مثل انرژی بی حد و حصر خورشید و ستارگان در زمین - تسخیر کرده اند.

 

به عنوان امضاكنندگان موافقت نامه ITER ، كه در سال 2006 منعقد شد ، هفت عضو از هزينه ساخت ، بهره برداري و بهره برداري از پروژه سهيم خواهند شد. آنها همچنین نتایج آزمایشی و هرگونه مالکیت معنوی حاصل از مراحل ساخت ، ساخت و بهره برداری را به اشتراک می گذارند.

 

اروپا بیشترین بخش هزینه های ساخت (45.6 درصد) را بر عهده دارد. باقی ، چین ، هند ، ژاپن ، کره ، روسیه و ایالات متحده به طور مساوی تقسیم می شوند (هر یک 9.1 درصد). اعضا کمک مالی کمی به پروژه می کنند: در عوض ، نه دهم کمک به صورت اجزای تکمیل شده ، سیستم ها یا ساختمان ها به سازمان ITER تحویل داده می شود.

 

اعضای ITER مجموعاً سه قاره ، بیش از 40 زبان ، نیمی از جمعیت جهان و 85 درصد تولید ناخالص جهانی را نمایندگی می کنند. در دفاتر سازمان ITER و دفاتر هفت آژانس داخلی ، در آزمایشگاه ها و در صنعت ، به معنای واقعی کلمه هزاران نفر در تلاش برای موفقیت ITER هستند.

 

 

سازمان ITER همچنین با استرالیا (از طریق سازمان علوم و فناوری هسته ای استرالیا ، ANSTO ، در سال 2016) و قزاقستان (از طریق مرکز ملی هسته ای قزاقستان در سال 2017) توافق نامه همکاری فنی غیرعضو را منعقد کرده است. تفاهم نامه همکاری با کانادا برای بررسی امکان همکاری در آینده و توافق نامه همکاری با موسسه فناوری هسته ای تایلند (2018) ؛ و همچنین بیش از 70 توافق نامه همکاری با سازمان های بین المللی ، آزمایشگاه های ملی ، دانشگاه ها و مدارس.

  موضوعات مرتبط:

برچسب ها : ,

[ چهارشنبه 29 بهمن 1399 ] [ 19:01 ] [ Saman ]

 تبلیغات، اصلی ترین راه برای توسعه کسب و کارهای نوپا و معرفی محصولات تازه و خدمات جدید می باشد.

تبلیغات هوشمندانه و تاثیرگذار باعث ماندگاری برند و نام های تجاری و تولیدی در ذهن مخاطبین می شود.

تبلیغات خلاقانه، با ایده های منحصر به فرد و جذاب، نظر مردم را جلب کرده و تصویری درخشان در یاد آن ها باقی می گذارد.

برخی تبلیغات، با برانگیختن احساس کنجکاوی مخاطب، او را به تحقیق و جست و جوی بیشتر در مورد موضوع تبلیغ، ترغیب می کند و این نیز یکی از روش های قدرتمند برای جذب مشتری است.

در کل تبلیغات باید متناسب با ویژگی های جامعه هدف، با تمرکز بر معرفی خلاقانه و چشمگیر محصولات، خدمات و مشاغل بوده و در نهایت به افزایش مشتری و متقاضی، منجر شود.

تبلیغات فقط منحصر به برندها و مشاغل تازه تاسیس نبوده و تاثیرات مهمی نیز برای برندها و مشاغل قدیمی و معتبر دارند.

استفاده از ابزار مناسب و مرغوب و با کیفیت برای تبلیغات و نمایش آگهی ها، بسیار اهمیت دارد.

یکی از روش های بسیار متداول تبلیغات با پیشینه تاریخی طولانی، استفاده از اعلام در سطح شهر برای جلب نظر عموم مردم است.

 

http://rozup.ir/view/3186680/rep54da4.jpg

 

 

 

نقش پررنگ و مهم صنعت تابلوسازی در تاثیرگذاری تبلیغات شهری و عمومی

تابلوهای تبلیغاتی، بنرها و اعلان های عمومی که در امتداد روش های کهن نصب اعلامیه های مهم در فضاهای عمومی، توسعه یافته اند؛ با کارکرد های مختلف و تاثیرات متنوع، برای نصب در گذرگاه ها و فضاهای عمومی و اجتماعی، توسط شرکت های تابلوسازی، طراحی و تولید می شود.

شرکت های تابلوسازی، برای ساخت تابلوهای مناسب جهت امر تبلیغات و بیلبوردهای نصب اعلامیه و آگهی، با توجه به نیاز و سلیقه مشتری، طبق سفارش آن ها، در اندازه مورد نظر، اقدام به طراحی و ساخت تابلو ها می کنند.

تابلوهای مورد استفاده برای اعلان و تبلیغات انواع گوناگونی دارند، مانند تابلو روان، تابلو استیل، تابلو کامپوزیت، تابلو فلزی، تابلو فلکسی، تابلو لایت باکس و ...

شرکت های تولید کننده تابلو های مختلف که مورد استفاده برای تبلیغات و بنر های آگهی هستند، معمولا خدمات نصب و نگهداری ( تعمیرات ) این تابلو ها را نیز بر عهده دارند.

 

 

 

 

تابلو سردرب، هم کاربرد تبلیغاتی دارد و هم جهت اطلاع رسانی یا خوش آمدگویی به کار می رود.

حتما در سطح شهر، همواره شاهد انواع تابلو های تبلیغاتی و تابلوهای اعلام، بوده اید. یکی از کاربردهای اصلی استفاده از تابلوها در فضاهای عمومی، برای تابلو سردرب، جهت نصب در بالای ورودی هاست؛ که هم می تواند جنبه تبلیغاتی داشته باشد و هم با معرفی مکانی که درب مورد نظر، ورودی آنجا می باشد، راهنمای خوبی حاوی اطلاعات مفید برای عابرین و رهگذران است تا با آگاهی از این اطلاعات، در صورت نیاز به مکان مورد نظر مراجعه نمایند. همچنین این تابلوها برای مشخص نمودن بخش های مختلف و اتاق های یک مجموعه، کاربرد دارند.

اگر می خواهید نام و برند خود را در بالای ورودی مکان مورد نظرتان نصب کنید، یا اطلاعیه ای را به نظر مردم برسانید، و یا پیام خوش آمدگویی خود را برای خیر مقدم مراجعین و مشتریان خود، در بالای درب ورودی نصب کنید، می توانید از تابلوهای اعلان سردرب در ابعاد مختلف و اشکال بسیار متنوع و طراحی خلاقانه، استفاده نمایید.

 

http://rozup.ir/view/3186683/rep54da6.jpg

 

 

 

تابلو روان، فضای بینهایت و قابل تغییر برای اعلان های مختلف از جمله تبلیغات فراهم می آورد.

تابلو روان ال. ای. دی ماژول، تابلوهایی هستند که دارای چراغ های ال. ای. دی درخشان با امکان برنامه ریزی رقص نور بوده و قابلیت نمایش تصاویر و متن های متحرک را دارند. این تابلو ها علاوه بر اینکه به علت روشنایی،  به خصوص در تاریکی، چشمگیر هستند، این امکان را فراهم می کنند که با تغییر تصاویر قابل نمایش، به راحتی چندین پیام و تصویر و اعلان را در یک تابلو، در معرض دید عموم در آورند.

 

http://rozup.ir/view/3186682/rep54da7.jpg

تابلو روان اغلب از ماژول های تک رنگ تشکیل شده اند و از آنجا که رنگ قرمز، رنگ مخصوص اعلام بوده و چشمگیر است، معمولا اکثر این تابلوهای تک رنگ، از ال. ای. دی های قرمز رنگ، ساخته می شوند؛ اما گاها با استفاده از ترکیب رنگی این ماژول ها، تابلوهای روان چند رنگ ال ای دی، ساخته می شوند

البته تابلو روان، به منبع انرژی احتیاج دارد که با منبع تغذیه و مصرف برق بسیار کم، کار می کنند. این تابلوها ویژگی های مختلفی دارند برخی از آن ها، ضد ضربه و قابل شست و شو هستند و برخی نیز دارای حافظه زیاد و امکان پخش صوتی و بلندگو بوده و در اصطلاح، تابلو روان سخنگو هستند.

برخی از آن ها قابلیت نمایش تصویر را دارند و برخی نیز فقط برای نمایش متن، برنامه ریزی می شوند. برخی از تابلوهای روان امکان تنظیم بر زبان های مختلف مانند فارسی و انگلیسی همزمان را دارند.

تنظیم نوع نمایش و عبور تصاویر، امکان پخش تصاویر با رنگ بندی مختلف و ... از جمله دیگر ویژگی های تابلو روان است که بر اساس نوع آن، و هزینه ای که برای خرید آن در نظر دارید، برای تابلو روان در نظر گرفته می شود.

از تابلو روان، استفاده های بسیار متنوعی می شود. از این تابلوها برای تبلیغات، برای استفاده بر سردرب ها، داخل اتوبوس ها، پشت ماشین ها، اماکن شهری، داخل فضاهای عمومی، مترو و .... در اندازه مختلف با قابلیت های متفاوت استفاده می شود.

 

 

 

 

قیمت تابلو روان بالا اما، در مجموع مقرون به صرفه است.

شاید هزینه تابلو روان برای تبلیغات و آگهی، بالا باشد، اما با توجه به امکانات آن، و نیز کاربرد متفاوت و وجود قابلیت تغییر محتوا و تنظیم شکل نمایش تصاویر، که امکان استفاده های مختلف در آن واحد و یا تغییر در طول زمان، به وسیله یک تابلو را فراهم میکند، در مجموع، این هزینه بالا مقرون به صرفه خواهد بود.

قیمت تابلو روان بر اساس ویژگی ها و ابعاد آن معمولا از حدود یک میلیون تا 15 میلیون متغیر می باشد.

هرچند که با توجه به تاثیرات مثبت تبلیغات پر بازده و جذاب برای توسعه کارها، مسلما هزینه ای که برای تابلو روان به عنوان یک ابزار شکیل و جذاب برای تبلیغات در فضاهای عمومی، در نظر می گیرید، هزینه ای مفید به عنوان بخشی از سرمایه گذاری توسعه شغلی است که موجب افزایش بازگشت سرمایه خواهد شد.

 

http://rozup.ir/view/3186681/rep54da8.jpg

 

منبع : تابلو الماس

  موضوعات مرتبط:

برچسب ها : ,

[ دوشنبه 3 شهريور 1399 ] [ 20:06 ] [ Saman ]

با توجه به گرانی های اخیر و اینکه قطعات بعضی از برند های یخچال مثل سامسونگ کم یاب شده است ، هزینه تعمیر یخچال نیز در ایران افزایش یافته است.

در این مقاله ما به بررسی بازار تعمیر لوازم خانگی در کرج و تهران پرداخته ایم و میانگین قیمت ها را به اطلاع شما خواهیم رساند.

 

مطابق بررسی های ما ، هزینه تعمیر یخچال در کرج و تهران با توجه به نوع خرابی ، چیزی بین 100  هزار تومان الی 3 میلیون تومان بوده است. در ادامه به برسی موردی هزینه تعمیر یخچال می پردازیم.

 

هزینه تعمیر کمپرسور یخچال و فریزر
بسته به نوع یخچال و فریزر ، قیمت های جدید کمپرسور از 500 هزار تومان تا 3 میلیون تومان متغیر است. توجه کنید که این فقط قیمت تعمیر یا تعویض قطعه است و دستمزد تعمیرکار یخچال در کرج و تهران را نیز باید به آن اضافه کنید.
یک کمپرسور هوای سرد را در سراسر یخچال شما حرکت می دهد و به تنظیم دما کمک می کند. وقتی کمپرسور کار نکند ، غذای شما سرد نخواهد شد.

هزینه تعمیر نشت گاز یخچال فریزر
تعمیر نشت مبرد نیز حدود 200 هزار تا 500 هزار تومان هزینه دارد.
گاز فرون مبردی است که در بیشتر یخچال های مدرن وجود ندارد زیرا به لایه ازن آسیب می رساند. بر خلاف شارژ گاز در اتومبیل ، نیازی نیست که Freon را به یخچال خود اضافه کنید. اگر فریون یخچال کم باشد ، نشانه نشت است.

هزینه تعمیرات درب یخچال فریزر
قیمت تعمیر لوازم خانگی (مانند درب دنده) به طور متوسط بین 150 هزار تومان تا 500 هزار تومان است.
ثابت کردن دنده در درب یخچال شما به اندازه و محل قرارگیری دنده بستگی دارد. تعمیرات کوچکتر ممکن است 100 هزار تومان یا کمتر هزینه داشته باشند. اگر مهره های چرخ دنده خراب شده باشد ، هزینه ممکن است بیشتر از 500 هزار تومان هم بشود.

هزینه تعمیر فریزر
مطابق بررسی ما ، تعمیر فریز در کرج ممکن است تا 2 میلیون تومان نیز هزینه داشته باشد. این هزینه بستگی به نوع یخچال شما دارد و بعضی یخچال ها نسبت به بعضی دیگر از هزینه بالاتری برخوردارند ، زیرا تکنولوژی انجماد پیچیده تر از فناوری خنک کننده است و به تعمیر تخصصی احتیاج دارد.

هزینه تعمیر یخ ساز

بیشتر تعمیر کاران یخچال هزینه تعمیر یخ ساز را بیش از 200 هزار تومان اعلام کرده اند. با این حال ، اگر فقط شیلنگ شما یخ زده باشد و به سادگی با مایع زدایی مشکلش رفع شود ، این تعمیرات می تواند هزینه کمتری داشته باشد. برای تشخیص دقیق ، با یک متخصص تعمیر یخچال تماس بگیرید.
اگر یخ ساز شما کاملا خراب شده باشد و نیاز به تعویض آن باشد ، حتی تا یک میلیون تومان هم ممکن است هزینه داشته باشد.
 
 
آیا  یخچال  ارزش تعمیر را دارد؟

پیش از اینکه با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید ، باید به این سوال پاسخ دهید. تعمیر یخچال در صورتی که هزینه آن کمتر از خرید یخچال جدید باشد و همچنین اگر عمر آن کمتر از 8 سال باشد ، ارزش  دارد. در غیر این صورت بهتر است هزینه اضافی برای یک یخچال کهنه و اسقاطی نکنید ، چرا که چند ماه بعد باز هم باید هزینه کنید!
یخچال های با عمر بیش از 10 سال احتمالاً در چند سال آینده نیاز به تعویض کلی دارند . بنابراین خرج کردن پول برای تعمیر ، ارزش آنچنانی ندارد. آن هم وقتی که می توان این پول را خرج خرید یک یخچال نو و خوب کرد.

در کل توصیه ما این است که همیشه در تعمیر لوازم خانگی با متخصص مشورت کنید. آنها بهتر می توانند راهنمایی کنند که آیا بهتر است یخچالتان را تعمیر کنید یا اینکه یک مدل جدید ترش را بخرید.

منبع :
http://refrigerator-karaj.com/blog/

  موضوعات مرتبط:

برچسب ها : ,

[ دوشنبه 20 مرداد 1399 ] [ 18:40 ] [ Saman ]

روز عاشورا چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز عاشورای امسال

روز عاشورا در سال 99 چه تاریخی دارد؟

  موضوعات مرتبط:

برچسب ها : ,

[ پنجشنبه 9 مرداد 1399 ] [ 0:21 ] [ Saman ]

در این پست از سایت شادیما می خواهیم پاسخی برای این سوالات بیابیم: مدل های جدید کارت عروسی چیست؟ چطور رنگ کارت دعوت خود را انتخاب کنیم؟ چطور کارت دعوت عروسی طراحی کنیم؟ چه عواملی در قیمت کارت عروسی موثر است؟ برای متن کارت عروسی چه کار کنیم؟

  موضوعات مرتبط:

برچسب ها : ,

[ پنجشنبه 2 مرداد 1399 ] [ 18:22 ] [ Saman ]

خرفه چیست و چه خواصی دارد؟

گیاه خُرفه بیشتر در غالب یک علف هرز شناخته می‌شود.

با این حال، یک سبزی بسیار مغذی و خوراکی نیز هست. در حقیقت، خُرفه حاوی همه‌ی انواع مواد مغذی، از جمله اسیدهای چرب امگا ۳ می‌باشد. این مقاله نگاهی دقیق به خُرفه و تاثیرات آن بر سلامت می‌اندازد. با هلوکوک همراه باشید.

  موضوعات مرتبط:

برچسب ها : ,

[ سه شنبه 10 تير 1399 ] [ 17:22 ] [ Saman ]

http://s12.picofile.com/file/8401010084/law_of_attraction.jpg

در حقیقت عملکرد اصلی قانون جذب کائنات بررسی و هدایت انرژی ها به سمت همدیگه هست. هدایت اتفاقات و نتایج و افرادی به سمت ما که با فکر و احساس ما هم انرژی هستند

خب سوال: چطور من باید انرژی مناسبی ارسال کنم که جهان به من پاسخ مناسبی بده؟ آفرین سوال خوبی بود، جواب با توجه درست.

در واقع به هر موضوعی که توجه میکنیم داریم انرژی همان موضوع رو به جهان ارسال میکنیم و قانون جذب کائنات اتفاقاتی از جنس همان را به سمت ما هدایت میکنه.

بزارید با مثال پیش بریم که بهتر باشه

تا حالا براتون پیش اومده که به فردی تو ذهنتون فکر کردید، به خاطراتی که باهاش داشتید توجه یا صحبت میکردید، بعد چند لحظه بعدش میبینیدش یا بهتون زنگ میزنه، و خیلی سریع میگید اتفاقات الان داشتم بهت فکر میکردم، اونم از اونطرف میگه: بله، دل به دل راه داره :)

 

  موضوعات مرتبط:

برچسب ها : قانون جذب,کائنات,

[ چهارشنبه 4 تير 1399 ] [ 22:12 ] [ Saman ]

http://s13.picofile.com/file/8401009792/jazb.jpg

بر اساس قانون جذب کائنات، احساساتی که دارید یک راهنما و مسیریاب بسیار قدرتمند در جهت اهداف و خواسته هایتان است، یعنی احساسات به شما نشان می دهد که به آن خواسته و هدفی که دارید میرسید یا نه ؟ برای آنکه متوجه شوید به خواسته و هدف که دارید نزدیک یا دور می شوید بهترین راه توجه کردن به احساساتتان است .

میتونی به خواسته هات برسی

میتونی از زندگی ات رضایت کافی داشته باشی

فقط نیازه که قوانینی که در جهان هست رو بدونی و بهشون عمل کنی. موافقی شروع کنیم؟

در کل افکار ما زندگی ما را میسازد , و از طریق احساساتمان می‌توانیم بفهمیم که افکار ما درست است یا اشتباه . بر اساس قانون جذب کائنات برای آنکه متوجه شوید به چه چیزی دارید فکر می کنید باید به احساسات خود نگاه کنید .

اگر در مورد چیزی که فکر می کنید، احساستان خوب بود نشانه این است که دارید به آن خواسته و هدف می رسید اما اگر احساستان بد بود نشانه این است که دارید از آن خواسته و هدف دور می شوید و فاصله میگیرید.

یکی از راز و رمز کائنات در جهت رسیدن به خواسته به اهدافتان این است که افکارتان و کنترل ذهنتان را در اختیار بگیرید، با در اختیار گرفتن افکارتان می توانید در مسیر آرزوهایتان حرکت کنید.

ذهن انسان یکی از پیچیده ترین سیستم ها در جهان است، خداوند طوری کائنات را برنامه ریزی کرده است که انسان بتواند به تمام خواسته ها و اهدافی که دارد برسد(رسیدن به تمام خواسته ها و آرزوها از طریق کائنات و جهان هستی صورت میگیرد).

البته برای آن که در مسیر آرزوها و خواسته هایتان قرار بگیرید باید راز قانون جذب کائنات را بدانید، دلیل اصلی اینکه خیلی از افراد به آن خواسته و هدفی که دارند نمی‌رسند به نیروی کائنات و قانون جذب اطمینانی ندارد و فکر می کنند قانون جذب کائناتی وجود ندارد، اما نمی دانند که قانون جذب همیشه و همه جا برای آنها در حال عمل کردن است .

کلا قانون جذب یک قانون ثابت در جهان است . اگر شما این را درک کنید که این قانون همیشه در حال عمل کردن است و بتوانید افکار و ذهنتان را در جهت خواسته هایتان هدایت کنید صد در صد با خواسته و هدفی که دارید می رسید .

  موضوعات مرتبط:

برچسب ها : قانون جذب,کائنات ,

[ چهارشنبه 4 تير 1399 ] [ 22:06 ] [ Saman ]

علاقه مندان آهنگ های اصیل همواره به دنبال شناسایی جدیدترین و بهترین آهنگ های جهان هستند تا از شنیدن زیباترین و معروف ترین آهنگ ها لذت ببرند! گرچه هر کس سبک خاصی از موسیقی را می پسندد اما اگر فارغ از سبک ها صحبت کنیم، همواره آهنگ هایی هستند که در عرصه جهان موفقیت و محبوبیت بالایی به دست می آورند. در واقع صرف نظر از سبک، زبان و … برخی آهنگ ها در لیست بهترین آهنگ های جهان قرار می گیرند و در بین تمام مردم دنیا محبوب و معروف می شوند.

 

برترین آهنگ های دنیا از نگاه سایت بیلبورد

 

هر کشور سبک موسیقی مورد علاقه خاص خود را داراست. آهنگ‌ های هر کشور هیچ‌ وقت با قرار گرفتن در رنکینگ سایت بیلبورد ناموفق نبوده اند. سایت بیلبورد مرجع برترین موسیقی های تاریخ جهان بوده که قرار گرفتن در لیست برترین های آن برای اهل موسیقی و هنر موفقیتی بسیار بزرگ محسوب می گردد. به همین دلیل در اینجا فهرستی از پنج آهنگ فوق‌العاده جهان در طول تاریخ را برای شما آماده کرده‌ایم. امیدوارم از این لیست، به‌ اندازه شنیدن بهترین آهنگ‌ های جهان لذت ببرید.

 

۵. آهنگ Live like you were dying از Tim McGraw

تیم این آهنگ را برای پدرش خوانده است که بازیکن حرفه‌ای بیس‌ بال بوده که مدتی قبل از خواندن این آهنگ فوت کرده بود. این موزیک ترکیبی از دو احساس غم و الهام بخشی است.

برخی منتقدین درباره این آهنگ چنین گفتند: برخی هنرمندان در طول عمر کار حرفه ای خود منتظرند تا بتوانند آلبومی به قدرتمندی آلبوم Live Like You Were Dying (انتشار در سال ۲۰۰۴) ضبط کنند. در مورد آلبوم Tim McGraw بعد از یک دهه ناکامی موسیقی country، شاهد موفقیتی بودیم که از احساسات صادقانه و خشمی خلاق بهره برده است.

بهترین آهنگ های جهان

 

۴. آهنگ Crazy از Patsy Cline

سومین آهنگ از لیست بهترین آهنگ های جهان به آهنگ دیوانه اختصاص یافته است. این آهنگ توسط Willie Nelson نوشته‌شده و Patsy Cline آن را اجرا و جهانی کرد. در سال ۱۹۶۲ این آهنگ دو بار در لیست بهترین آهنگ های امریکا قرار گرفت. متن شعر بیانگر کشوری است که دختری در آن قادر نیست در عشق به مردمی که برایش اهمیت دارند کمک کند. کافیست این آهنگ را گوش کنید تا حتی اگر متوجه متن شعر آن نمی شوید از صدایی بی نظیر و ملودی و موسیقی آن بی نهایت لذت ببرید.

معروف ترین آهنگ های بیلبورد

 

۳. آهنگ How Am I Supposed To Live Without You از Michael Bolton

اکثر آهنگ‌ های معروف مایکل از سال ۱۹۸۹ به دلیل اجراهای احساسی شدید او شناخته‌ شده‌اند. شعر این آهنگ ناراحتی و همچنین عصبانیتش را به دلیل جدایی او از فرد مورد علاقه‌اش نشان می‌دهد.

آهنگ های برتر در دنیا

 

۲. آهنگ I Finally Found Someone از Bryan Adams و Barbra Streisand

این شعر نمایش یک داستان کلاسیک است؛ اوج گرفتن احساس خوب یک نفر، زمانی که یک فرد بسیار خاص را ملاقات می‌کند. فردی که فکر می‌کند ممکن است نیمه‌ی گمشده‌اش باشد و در زندگی‌شان به دنبال یکدیگر می گشتند. این آهنگ در سال ۱۹۹۶ اجرا و منتشر شد و تا کنون از آن به عنوان یکی از بهترین آهنگ های جهان یاد می شود و در لیست Hot 100 سایت بیلبورد در تبه ۸ قرار گرفته است.

 

بهترین آهنگ های بیلبورد

 

۱. آهنگ Hard to Say I’m Sorry از Chicago

این آهنگ در لیست  بهترین آهنگ های جهان رتبه نخست را به دست آورده است. بی‌تردید این آهنگ از بزرگ‌ترین آهنگ‌ های عاشقانه‌ای است که تاکنون در دنیا ساخته‌ شده است. این موسیقی به معنای واقعی کلمه یک آهنگ کلاسیک خوب و فوق‌ العاده است. موفقیت شیکاگو و همچنین اکثر آهنگ‌های مشهورش به دلیل درک عالی او از احساس کسی است که یک جدایی را پشت سر گذاشته است.

 

بهترین آهنگ های جهان - معروف ترین آهنگ های بیلبورد

  موضوعات مرتبط:

برچسب ها : برترین آهنگ های دنیا,

[ يکشنبه 21 ارديبهشت 1399 ] [ 23:51 ] [ Saman ]

عشق یکی از مفاهیم عمیق انسانیت است که نمی‌توان هیچ جنبه‌ای از آن را از زندگی حذف نمود؛ معروف‌ترین و زیباترین داستان‌های جهان بر مبنای عشق نوشته شده‌اند و زیباترین عواطف انسانی نیز در کنار عشق معنا پیدا کرده‌اند. دنیای سینما نیز از این موضوع مستثنا نشده و فیلم‌های خوش‌ساخت ژانر عاشقانه و درام همواره جزو پرطرفدارترین فیلم‌ها بوده و هستند. در این مقاله 10 فیلم پرطرفدار عاشقانه را معرفی کرده‌ایم.

 

معرفی 10 فیلم پرطرفدار عاشقانه

1.غرور و تعصب – Pride and Prejudice – ۲۰۰۵

یک فیلم اقتباسی از رمان جین آستن به همین نام که کیرا نایتلی شخصیت الیزابت بنت را برعهده گرفت و نامزد اسکار شد. او این نقش را به زیبایی ایفا کرد و باعث شد تصورتان نسبت به این شخصیت مثبت تر شود. هر لحظه ی این فیلم زیبا و دلنسین است و علاقه مندان به ژانر عاشقانه را تا پایان راضی نگه می دارد.

فیلم عاشقانه غرور و تعصب

 

2. خواستگاری – The Proposal – ۲۰۰۹

فیلمی به کارگردانی آن فلچر و نویسندگی پتر شیارلی، درباره یک مدیر کانادایی (ساندرا بولاک) و دستیار خوش‌تیپ و بلندپروازش (رایان رینولدز). او برای اقامت در ایالات‌متحده مجبور است با دستیارش ازدواج کند و سپس برای دیدن خانواده او به آلاسکا می‌رود. سپس متوجه می‌شویم که این رئیس بداخلاق چقدر آسیب‌پذیر است (او سال‌ها پیش خانواده‌اش را از دست داده) و سپس عاشق دستیار و خانواده‌اش می‌شود.

 

فیلم عاشقانه و پرطرفدار خواستگار

 

3. عشق و بسکتبال – Love & Basketball – ۲۰۰۰

در سینمای هالیوود امروز کارگردانان مطرح زن بسیاری وجود دارد که یکی از آن‌ها جینا پرینس-بایدوود، کارگردان و نویسنده مطرح است که تاکنون فیلم‌های کوتاه و بلند و سریال‌های تلویزیونی را کارگردانی نموده و جوایز متعددی کسب نموده است. این فیلم ورزشی داستان عمر اپس و سانا لاتان، دو بازیکن بسکتبال رقیب را نشان می‌دهد که از دوران کودکی عاشق هم بوده‌اند. این فیلم فروش بالایی داشت و برای این کارگردان جوایزی را به همراه آورد. همچنین نام او را به‌عنوان یک کارگردان مطرح بر سر زبان‌ها انداخت.

فیلم عاشقانه عشق و بسکتبال

 

4. خرچنگ -۲۰۱۵- The Lobster

برخی فیلسوفان معتقد اند اگر بعضی آدم ها چیزی از عشق نمی شنیدند، هرگز عاشق نمی شدند. واقعا اگر ما هیچ گاه در سینما و ادبیات نام عشق را نمی شنیدیم اینگونه در جستجویش بودیم؟ فیلم “خرچنگ” ما را با سوال هایی از این دست مواجه می کند و نقش جامعه و انسان های دیگر را در مورد روابط عاطفی بررسی می کند. فیلم “خرچنگ” در دنیای عجیبی با قوانینی عجیب تر می گذرد و تماشایش ما را شوکه می کند، می ترساند و راجع به پیروی از قوانین جامعه خودمان به فکر فرو می برد.

فیلم خرچنگ

 

5. من عشق هستم – I Am Love – ۲۰۰۹

تیلدا سوئینتن می‌تواند با هر گریم و در هر نقشی درخشان ظاهر شود. او در این فیلم ملودرام برای اولین بار با کارگردان ایتالیایی لوکا گوادانینو همکاری داشته و در نقش اما، زنی که با یک مرد اشراف‌زاده میلانی ازدواج کرده، ظاهر می‌شود. اما زمانی که همسر او تصمیم می‌گیرد دارایی خانوادگی را به پسر و نوه‌اش که می‌خواهند یک رستوران داشته باشند، واگذار کند همه‌چیز تغییر می‌کند. او در ابتدا یک مادر و همسر معمولی است اما پس از آشنایی با آشپز این رستوران همه‌چیز تغییر می‌کند.

فیلم من عشق هستم

 

6. کارول – Carol – ۲۰۱۵

یک فیلم عاشقانه از تاد هینز درباره عشق میان کارول (کیت بلانشت) و ترز بلیوت (رونی مارا) در دهه ۵۰ میلادی که بسیار تأثیرگذار است. این فیلم توجه منتقدین را به خود جلب کرد و بسیاری این فیلم را یک فیلم ملودرام و غم‌انگیز می‌دانند.

فیلم عاشقانه پر طرفدار کارول

 

7. بیمار بزرگ -۲۰۱۷- The Big Sick

این فیلم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است. “کمیل نانجیانی” پسری پاکستانی است که از بچگی در شیکاگو بزرگ شده است و به عنوان یک استند آپ کمدین مشغول به کار است. خانواده ی کمیل اصرار دارند که او با دختری پاکستانی ازدواج کند ولی او عاشق  دختری آمریکایی به نام “امیلی” می شود. بعد از مدتی “امیلی” دچار بیماری سختی می شود و این اتفاق، مسیر زندگی این دو نفر را متحول می کند.

بیمار بزرگ

 

8. ستاره ای متولد شده است -۲۰۱۸- A Star Is Born

اگر به دیدن فیلم های عاشقانه با پایانی غم انگیز و نه چندان قابل پیش بینی علاقه دارید، این فیلم را تماشا کنید. “ستاره ای متولد شده است” داستان عشق پسری خواننده به نام “جکسون” (با بازی “بردلی کوپر”) به دختری است که به خوانندگی علاقه دارد اما فرصت رشد و پیشرفت در این زمینه را پیدا نکرده است.

“ستاره ای متولد شده است” در مراسم اسکار ۲۰۱۹ جایزه ی بهترین موسیقی اورجینال را دریافت کرد.

ستاره ای متولد شده است

 

9. بروکلین – Brooklyn – ۲۰۱۵

هر چند سال یک‌بار یک فیلم برتر به دنیای سینما وارد می‌شود. این فیلم هم یکی از این فیلم‌های برتر است که اشکتان را درمی‌آورد، حالا چه اشک شوق یا اشک غم. سایورس رونان در بروکلین نقش زن جوانی به نام آلیس را بازی می‌کند که در حین رقص عاشق یک پسر ایتالیایی می‌شود. جان کراولی داستان فیلم را از رمان کولم تویبین اقتباس نموده است. قهرمان زن داستان در پایان فیلم به این نتیجه می‌رسد که جایی که هستید مهم نیست بلکه نحوه زندگی‌تان و افرادی که در کنارتان هستند مهم‌اند.

فیلم بروکلین

 

10. درخشش ابدی یک ذهن پاک – Eternal Sunshine of the Spotless Mind – ۲۰۰۴

افراد فراموش‌کار خوشبخت‌ترند. هر کس که به توانایی‌های جیم کری و کیت وینسلت در نقش دراماتیک شک دارد باید بهترین فیلم میشل گوندری را تماشا کند. سؤال اصلی این فیلم این است: آیا بهتر است کسی را دوست داشت و او را از دست داد یا اینکه اصلاً به یاد نیاوری که کسی را دوست داشتی. در این فیلم افراد می‌توانند به یک کلینیک رفته و خاطرات خود را از ذهنشان پاک کنند. اما در نهایت قلب بسیاری از خاطرات را نگه می‌دارد و پیروز می‌شود. برای دانستن پاسخ عقل و عشق این فیلم را تماشا کنید

فیلم درخشش ابدی یک ذهن

 

  موضوعات مرتبط:

برچسب ها : معرفی فیلم پرطرفدار عاشقانه,

[ يکشنبه 21 ارديبهشت 1399 ] [ 23:51 ] [ Saman ]
صفحه قبل 1 صفحه بعد
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
امکانات وب